İlk yayın hayatına başladığı tarihten bu yana pek çok dizi severi etkilemeyi başarmış olan Kanunsuz Topraklar konusu geçmişe ait bir döneme dayanmaktadır. Dönem dizisi türünde olan senaryo Zülküf Yücel tarafından kaleme alınmaktadır.

Dizinin anlatıldığı dönem 1939 yılına ait. İşte, tüm detayları ile Kanunsuz Topraklar konusu;

Zonguldak ilinde yer alan bir madenci kasabasında Davut Bey (Uğur Güneş) ailesi ile sıradan bir yaşama sahiptir. Kasabada bulunan kömür madeninin sahibi olan Paşazade Malik Bey (Murat Daltaban) ise oldukça hırslı ve varlıklı bir kimsedir.

Bir gün çok şiddetli bir yağmur başlar ve madenin çökme tehlikesi söz konusu olur. Pek çok kişi Malik Bey’i uyarsa da, kendisi uyarıları dikkate almaz. Ardından korkulan şey gerçek olur ve maden çöker. Bunun üzerine bir sömürge düzeninde yaşadıklarını hisseden ve artık buna bir dur demenin zamanının geldiğini düşünen Davut Bey harekete geçme kararı alır.

Bu kararın üzerine olayı kapatmak isteyen Malik Bey, Davut Bey’e hiç beklenmedik bir teklif sunar. Ancak kendisi zamanla kızı Gülfem’in Davut’a gönlünü kaptıracağından bihaberdir.

Malik Bey’in kızı Gülfem (Esra Bilgiç) kendi çevresinde sorunlardan uzak ve dış dünyanın tüm tehlikelerinden uzakta büyütülmüştür.

Hakkında önyargılarının olduğu Davut Bey’den başta hiç hoşlanmasa da tanıdıkça onu sevmeye başlar. Ancak babasının kendisi için kendi refah düzeylerine sahip olan Maden Patronu Ali Gedik (Necip Memili) isimli kimseyi damat olarak istemektedir.

Yorum Yazın

Your email address will not be published.

Benzer Yazılar