TV severler en beğendikleri dizilerin görünümlerinden yola çıkarak buralara gitme ve gezme isteği duyabiliyorlar. İstanbul dizileri için çekim yerlerini öğrenen hayranlar bazen buralara ziyarete gidip hayran oldukları oyuncular ile fotoğraf çekimi yapabilme şansına erişebiliyor. Peki, son zamanların en beğenilen dizilerinden biri olan Kanunsuz topraklar nerede çekiliyor?

Kanunsuz Topraklar konusundaki kömür madeni sebebi ile ülkemizde kömür madenleri ile ünlü olan Zonguldak ilinde çekimlerine başlamıştır. Ancak ilk bölümler tamamlandıktan sonra devamı İstanbul’da çekilmektedir. Yani, şu anda dizinin çekimleri İstanbul ilinde devam ediyor.

Dizinin Zonguldak’ta çekilen ilk bölümleri için yaklaşık 9 ay boyunca hazırlık yapıldığı biliniyor. 1939 yılını anlatan dönem dizisinde Davut karakterinin yaşadığı maden kasabası anlatısı için 5 bin metrekarelik bir alana 1939 yılını tam olarak yansıtan 22 evin bulunduğu bir kasaba seti inşa edildi.

Ayrıca setteki gerçekçilik oranını arttırmak için kümes hayvanları, ahırlar ve meyve ağaçları gibi eklemeler de yapılmıştır.

Güncel olarak Kanunsuz Topraklar nerede çekiliyor, sorusunun yanıtı özetle; günümüz için İstanbul.

Yorum Yazın

Your email address will not be published.

Benzer Yazılar