Kırmızı Oda dizisi her bölümü ile izleyicileri ekrana kilitlemeye devam ediyor. Sürekli olarak değişen karakter yapısı ile ve dinamik yapısı ile alışkın olduğumuz dizi türlerinden farklı bir dizi keyfini yaşatmaya devam ediyor. Birkaç haftadır konusu işlenmekte olan karakter Zekiye Keklik de nispeten yeni sayılabilecek karakter arasında yer alıyor. Kırmızı Oda Zekiye Keklik kimdir, sorusunun yanıtını sizlerle buluşturuyoruz.

Ayta Sözeri Kimdir?

Kırmızı Oda Zekiye Keklik kimdir, diye baktığımız zaman bu karaktere hayat veren kişinin Ayta Sözeri olduğunu biliyoruz.

Ayta Sözeri, Almanya’da 31 Mart 1976 senesinde dünyaya gelmiştir. 1982 senesinde ailesi ile beraber Türkiye’ye dönerek İzmir’e yerleşirler.

Burada Ege Üniversitesi’nde İşletme bölümünü tamamlar. Ardından Dokuz Eylül Üniversitesi’nde Türk Sanat Müziği korosuna girer ve buradan Türk sanat müziği eğitimi alır.

Ardından müzik kariyerinde ilerlemeye karar verir ve Sezen Aksu da dahil olmak üzere pek çok şarkıcıya back vokallik yapar.

Kendisini daha sonraları ‘Benimle Söyle’ adlı yarışmada jüri olarak ekranlarda izledik. 2019 senesinde kendine ait ilk konserini Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda vermiştir ve Belkıs Özener’i sahnesine konuk etmiştir.

2020 senesinde Bodrum Antik Tiyatrosu’nda verdiği konserinde de Gülden Karaböcek ile sahneyi paylaşmışlardır.

Kendisini ‘Aile Arasında’, ‘Güneşi Gördüm’, ‘Kayıp Şehir’ ve daha pek çok filmlerde de oyunculuk yeteneği ile izledik.

Son zamanlarda da Kırmızı Oda Zekiye Keklik karakteri ile ekranlarda yerini almaktadır.

Yorum Yazın

Your email address will not be published.

Benzer Yazılar